Za każdym razem cel jest ten sam – pokazanie Boga drugiemu człowiekowi. Z takiego założenia wychodzą organizatorzy adwentowych warsztatów biblijnych w Księgarni Świętego Pawła przy ul. 7 Kamienic.

Ostatnie spotkanie odbyło się w poniedziałek 6 grudnia i było poświęcone słowom o zwiastowaniu Najświętszej Maryi Panny – wyjaśnia Joanna Gawęda, organizatorka spotkania:

– Z racji tego, że wchodzimy w czas Adwentu, omawialiśmy temat zwiastowania, ale z nieco innej strony. Myślą główną były słowa z Ewangelii św. Łukasza: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię”. Dlaczego akurat te słowa? Ponieważ często spotykają nas różne, niekoniecznie miłe wydarzenia z życia. To powoduje, że nie możemy zrozumieć, czemu się tak stało. Stąd spotkanie, które ma pokazać zupełnie inną perspektywę działania Boga, która mówi, że często w tym, co nas przekracza, przychodzi łaska. Podobnie było z Maryją, na którą zstąpił Duch Święty, który w rozumieniu ludzkim całkowicie zmienił jej życie, ale jednocześnie ją osłonił, budując coś nowego – wyjaśniła Joanna Gawęda, organizatorka spotkania.

Jak zaznaczają organizatorzy comiesięcznych spotkań w księgarni Świętego Pawła, Słowo Boże jest bliższe człowiekowi, niż mu się wydaje. To ono jest odpowiedzialne m.in. za powstanie świata i ludzkie życie.

– Relacja ze Słowem naprawdę daje życie i może uzdrowić. Doświadczaliśmy tego wielokrotnie podczas spotkań. Przychodząc tutaj, ludzie mówią różne świadectwa. Co prawda nie dzieje się to na porządku dziennym, ale Bóg dał łaskę naprawdę wielu z nas. Spotkanie ze słowem często powoduje, że odbijamy się od dna – dodała Joanna Gawęda.

Warsztaty Biblijne odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Za każdym razem tematyka rozważań Słowa Bożego jest inna, pokazując tym samym nowe spojrzenie na jej treść.

BNO

 

Skip to content