18. edycja konkursu „Częstochowa w kadrze”

To już 18. edycja konkursu „Częstochowa w kadrze” organizowanego przez OKF Iluzja, który daje amatorom możliwość wykazania się oraz zaprezentowania swojego autorskiego spojrzenia na różne aspekty życia miasta.

Jest on skierowany do osób nieposiadających żadnego wykształcenia filmowego, a może wziąć w nim udział każdy bez względu na wiek. Początki konkursu sięgają roku 1994. Mówi Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF Iluzja:

– Ten konkurs ma już ponad trzydziestoletnią tradycję, ponieważ pierwsza jego edycja odbyła się w latach 90. ubiegłego stulecia. Wtedy był to konkurs ogólnopolski, po kilku latach przetransformował się w konkurs lokalny i został poświęcony tylko naszemu miastu.

Od wielu lat uczestników konkursu oceniają znane oraz wybitne postacie kina polskiego:

– W ciągu tych siedemnastu edycji, wśród jurorów gościliśmy m.in. Dariusza Gajewskiego, który pochodzi z Częstochowy, Marka Piwowskiego, Janusza Zaolskiego, Lecha Majewskiego, Leszka Bosiewicza, Waldemara Krzystka i wielu innych znakomitych twórców kina polskiego.

Zgłoszenia można wysyłać do 31 października na adres OKF-u Iluzja lub dostarczyć je osobiście. Dopuszczalne są różne formy filmu przedstawiającego ciekawe spojrzenie dotyczące Częstochowy:

– Czekamy na oryginalne filmy ze świeżym spojrzeniem na nasze miasto. Celem konkursu jest jak co roku stworzenie filmowego portretu życia Częstochowy i jego mieszkańców w dowolnej formie. Może to być fabuła, reportaż, dokument, reklama, wywiad.

Finał konkursu odbędzie się 17 listopada. Wszystkie zgłoszone filmy będą prezentowane na dużym ekranie OKF Iluzja tuż przed finałem konkursu.

AK

źródło foto: www.okf.czest.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content