W tym roku 8. edycja Festiwalu Bajki została przeniesiona z września na czerwiec i rozpocznie się 1 czerwca, a zakończy 4 czerwca. Impreza, która ma na celu pokazać, że czytanie jest fajne, zabawne, przyjemne, a przy tym bardzo rozwijające.

O specjalnych gościach tegorocznej edycji Festiwalu Bajki mówią Anna Boraczyńska oraz Sylwia Góra z Biblioteki Publicznej w Częstochowie:

– 1 czerwca w dzień dziecka odwiedzi nas Grzegorz Kasdepke, dlatego serdecznie zapraszamy. Musimy wspomnieć, że pan Grzegorz Kasdepke napisał książkę dla dorosłych i on już coraz bardziej odsuwa się od tych spotkań dziecięcych, więc być może jedno z ostatnich spotkań. To spotkanie będzie 1 czerwca w fili nr 14 na Wyczerpach. […] Oprócz tego będzie Marcin Pałasz znany z całej serii o psie Elfie. Mamy nadzieję, że przyjedzie z psem. Namawiamy pana Marcina żeby pojawił się w sobotę w czasie pikniku literackiego z Elfem.

W planach Festiwalu przewidziano nie tylko spotkania z autorami, ale również warsztaty dla uczestników wydarzenia.

– W tym roku oczywiście w czasie Festiwalu Bajki, jak co roku mamy różne propozycje warsztatów. W tym roku warsztaty języka migowego, zarówno dla dzieci i młodzieży, będą odbywały się w 2 filiach. Oczywiście wiele warsztatów plastycznych ilustratorskich. W tym roku naszym gościem, ilustratorem będzie Piotr Socha.

Szczegółowe informacje oraz program Festiwalu Bajki można znaleźć na stronie internetowej Biblioteki Publicznej oraz na profilu facebookowym poświęconym Festiwalowi.

KKO

Skip to content