Akryl i płótno – wernisaż prac Agnieszki Kwapisz–Wolbiś

14 stycznia w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie rozpocznie się wystawa malarska In Memoriam Agnieszki Kwapisz – Wolbiś. Wystawa potrwa do 1 lutego, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Robert Jasiak, dyrektor Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater, organizator wystawy, mówi kilka słów o Agnieszce Kwapisz – Wolbiś:

– Pani Agnieszka była absolwentką częstochowskiego liceum szkół plastycznych, edukację kontynuowała w Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, tam też w roku 2000 otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa i rysunku. Po ukończeniu studiów rozwijała swoją twórczość indywidualnie, była również przez jakiś czas pracownikiem uczelni wydziału artystycznego Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Niestety okrutna choroba przerwała za szybko życie Pani Agnieszki, ponieważ zmarła w roku 2018. Ta wystawa powstała za sprawą rodziny, choć w niewielkim fragmencie przywołuje życie i twórczość artystki.

Oraz zaprasza na wydarzenie:

– Zapraszamy do ośrodka Gaude Mater, jutro w (sobotę) o godzinie 16:00 na wernisaż przywołujący osobę i twórczość Pani Agnieszki Kwapisz – Wolbiś.

Wystawę możemy oglądać od 14 stycznia do 1 lutego 2023 roku. Wstęp do galerii jest bezpłatny i wolny w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 10:00 do 19:00, natomiast w środy w godzinach od 10:00 do 15:30.

EG

Fot: Radio Fiat

Skip to content