Charytatywny koncert Chłopców z Placu Broni w słusznej sprawie

„Wolność jest w nas – solidarni z Polakami na Kresach” – to hasło niedzielnego spotkania w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, którego celem jest pomoc Polakom żyjących na Kresach.

Głównym punktem wydarzenia będzie charytatywny koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni. Organizatorem corocznej inicjatywy jest Towarzystwo Patriotyczne Kresy w Częstochowie. Mówi Tomasz Pietrzykowski, wiceprezes towarzystwa:

Jest to już taka tradycja, że co roku Towarzystwo Patriotyczne Kresy stara się, żeby dzieci odwiedzały swoją macierz, poznawały ją. Dzieci z Ukrainy kilka lat czekały na ten przyjazd. Pisały, że przez trzy lub cztery lata nie widziały księdza w swojej miejscowości. Na Mszę św. zdarza im się chodzić trzy razy w roku, bo łączy się to z dojazdem do większego miasta.

Polacy żyjący na Kresach walczący o wolność i własną autonomię potrzebują dużego wsparcia duchowego, ale nie tylko:

Cel jest taki, żeby zebrać pieniądze na pobyt dzieci z Kresów Wschodnich, naszych rodaków. Przyjadą w tym roku z Wileńszczyzny i przyjedzie grupa ponad dwudziestu najmłodszych z Ukrainy.

Jednak koncert zespołu Chłopcy z Placu Broni to nie jedyna atrakcja niedzielnego wieczoru. Na scenie w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II wystąpi również Paweł Łowicki, częstochowski muzyk:

Paweł Łowicki z nami współpracuje już od wielu lat, m.in. przy koncertach kolęd, które są organizowane na rzecz częstochowskiego Hospicjum Dziecięcego. Zapowiedział, że zaśpiewa swoje już znane utwory, ale również takie, które jeszcze nie były grane, ale dotyczą wolności. Chłopcy z Placu Broni również zgłosili chęć pomocy.

Początek koncertu w niedzielę 30 czerwca o godzinie 18.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

AK