Wczesnym wieczorem w niedziele 23 stycznia w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Kolędowanie rozpoczęło się o godzinie 17:00, a chórem dyrygował Janusz Siadlak.

O przesłaniu jakie niosą koncerty kolęd oraz same kolędy mówi Dariusz Madejski, który prowadził wieczór:

-To był kolejny koncert kolęd chóru filharmonii, ale kolędy zawsze miło posłuchać. Wprowadzają one specyficzną atmosferę. Mimo, że to kolejne spotkanie kolędowe to znów bardzo miło było się spotkać z widownią. Po to, żeby przypomnieć sobie o tej wielkiej tajemnicy narodzin Chrystusa, do której ciągle wracamy.

Program ten sam, co na poprzednim koncercie, który odbył się 16 stycznia w Kościele Rektorackim, a odbiór jednak inny. O swoich odczuciach po zakończonym koncercie mówi Janusz Siadlak, dyrygent:

-Choć program ten sam, to atmosfera kolędowania zawsze jest inna. Zawsze jest inna publiczność. To jest ważne. Na koncertach dokonujemy różnych interpretacji. Dla nas jest to dobre doświadczeniem, a dla publiczności nowe przeżycie. Pięknym programem, w pięknym kościele zakończyliśmy sezon kolędowy. Wkrótce czas na karnawał…

Niedzielne wydarzenie było ostatnim z niestety tylko dwóch zaplanowanych koncertów kolęd w wykonaniu chóru Collegium Cantorum w tym roku. Natomiast pozostaje nadzieja, że chór zaskoczy nas znów w okresie karnawału.

Skip to content