Ciąg dalszy Dnia Dziecka w Muzeum Monet i Medali

Co prawda Dzień Dziecka był już kilka dni temu, ale w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie trwa nadal.

Dzisiaj (03.06) Szkoła Śpiewu Agnieszki Mazur-Rysanow zorganizowała koncert dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Bo dzieckiem się jest w oczach swoich rodziców już na zawsze, bez względu na wiek. O koncercie mówi Agnieszka Mazur-Rysanow:

Dzień dziecka podczas dzisiejszego koncertu bardzo szeroko rozumiany, bo śpiewają piosenki bajkowe, ale z uwagi na fakt, że mamy tych dzieci w różnym wieku to drugim tematem jest “Megahit”, czyli coś, co wszyscy znają. Oczywiście, jest pewna nieścisłość, bo dla każdego co innego będzie tym megahitem. Natomiast chodzi o to, żeby śpiewali to, co lubią, żeby umieli zachować się na scenie, odpowiednio się ubrać i żeby umieli sobie poradzić w sytuacji stresującej – po to robimy te koncerty.

Na scenie ze specjalnie przygotowanym na tę okazję repertuarem, wystąpili nie tylko najmłodsi uczniowie Szkoły Śpiewu:

Słowo “dzieci” to jest bardzo grząski grunt, dlatego, że owszem najmłodsze dziewczynki mają 6 i 7 lat. Natomiast jest również duża rzesza osób nastoletnich. Mamy osoby, które są już po studiach, są dorosłe i mamy jedną panią, która zaszczycie nas swoją obecnością na scenie, a jest już na emeryturze.

Dlatego przy takiej okazji jak Dzień Dziecka wiek nie gra roli. A czego uczestnicy życzą innym dzieciom tym małym, jak i tym dużym?

Ja przede wszystkim życzę każdemu, żeby na zawsze zachował w sobie to dziecko, żeby nie stawał się nigdy w pełni dorosłym.

Część uczniów miała dzisiaj swój debiut na scenie, któremu podołała mimo dużego grona słuchaczy przybyłych do muzeum na to wydarzenie.

AK