Nie wiesz, co zrobić z wolnym czasem? Chcesz odpocząć po pracy w jakiś przyjemny sposób? Zapraszamy do wyrwania się z codzienności i odkrycia fantastycznego świata sztuki! Wyjście do filharmonii, teatru czy na wystawę to nie tylko rozrywka, ale także sposób na odprężenie, inspirację i pogłębienie wiedzy.

Co warto zobaczyć? Gdzie warto pójść?
W poniedziałek, 20 maja zaprasza DKS Rumcajs o godz. 18:00 na „Klasyka kina – Widmo wolności”. Film składa się z luźnych epizodów pozbawionych pointy.

We wtorek, 21 maja Filharmonia Częstochowska zaprasza na Jazzowy Wtorek w Kameralnej. Śląskie! Europa! 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Godz. 19:00.
W tym samym dniu Politechnika Częstochowska zaprasza na „Piknik – Sport i Nauka”, który odbędzie się w godz. 10.00-15.00 na terenie JuraPark Biskupice przy ul. Chorońskiej w Biskupicach.

W środę, 22 maja Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. Jana de La Salle zaprasza na Motocyklowy Dzień Dziecka – celem imprezy jest integracja wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Jana de La Salle ze środowiskiem motocyklistów.
Muzeum Częstochowskie zaprasza o godz. 17:00 na promocje książki Arkadiusza Frani „Tadeusz Gierymski pisanie wierszy to umieranie po kawałku” – spotkanie prowadzić będzie Bogdan Knop. Wydarzenie w ramach Galerii Literackiej.

W czwartek, 23 maja Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater zaprasza na Winylowe i Muzyczne Delicje Zbigniewa Burdy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00.
O godz. 19:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza możemy obejrzeć spektakl „Stopklatka”.

W piątek, 24 maja Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Dąbrowskiej zaprasza na premierę filmu „Stacja Gnaszyn”. Godz. 17:00.
Filharmonia Częstochowska zaprasza na koncert dla UTW „Wystrojony Barok” godz. 18:00.
Za to Ośrodek Promocji Gaude Mater zaprasza na koncert z cyklu „Wiolinowa Częstochowa” – prezentacja muzyczna stypendystów Miasta Częstochowy o godz. 18:00.
Teatr im. Adama Mickiewicza zaprasza na godz. 19:00 na spektakl „Zemsta”. O tej samej godzinie ACK Politechniki Częstochowskiej zaprasza na Wielką Galę Operetkowo-Musicalową „Wieczór W Wiedniu”.

W sobotę, 25 maja od godz. 09:00 rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Częstochowy w Badmintonie. Gdzie? Fabryka Badmintona, ul. Bojemskiego 9.
Od godziny 10:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny organizowany przez Jasnogórską Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Częstochowie.
Ośrodek Promocji Gaude Mater o godz. 17:00 zaprasza na wystawę wspomnieniową malarstwa Stefana Chabrowskiego.
O godz. 17:30 na stadionie Rakowa Częstochowa rozegra się ostatni mecz sezonu. Raków Częstochowa zagra z Śląskiem Wrocław.
Teatr im. Adama Mickiewicza zaprasza na spektakl „Zemsta” o godz. 19:00.

W niedzielę, 26 maja w Parku im. Staszica Chór Filharmonii Częstochowskiej zaprasza na „Majówkę z Chórem” o godz. 17:00. Piosenki z Kabaretu Starszych Panów zabrzmią na nowo. Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski ponownie rozbawią do łez, przenosząc nas w ich świat.
O godz. 17:45 parafia św. Pierwszych Męczenników w Częstochowie zaprasza na VII Święto Muzyki im. Krzysztofa Pośpiecha, gdzie odbędzie się koncert ku czci Matek „Od Twych oczu się uczyć uśmiechu”.
Teatr im. Adama Mickiewicza zaprasza na godz. 19:00 na spektakl „Zemsta”.

Skip to content