Częstochowski Festiwal Bajki startuje już za 7 dni

16 września rozpocznie się 7. edycja Festiwalu Bajki w Częstochowie. Organizatorem jest Biblioteka Publiczna im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie. Warto sobie zaplanować czas, bo będzie się działo!

Zobacz też > > > Z bajką, o bajce, w bajce… 7. Festiwal Bajki w Częstochowie

Tegoroczny Festiwal Bajki odbędzie się w dniach 16-18 września. Anna Boraczyńska z Biblioteki Publicznej w Częstochowie wyjaśnia, co jest celem Festiwalu:

Chodzi o promocję literatury dla dzieci i młodzieży oraz pokazanie jak bardzo ta literatura się rozwija na przestrzeni czasu. Również promowanie jej nie tylko w grupie tych najmłodszych czytelniczej, ale też wśród ich rodziców ,dziadków, pedagogów, nauczycieli. Młode pokolenie, które teraz dorasta, dorasta tak naprawdę w świecie książki. Jeśli my ją dobrze przedstawimy, to przekażemy tą miłość do czytelnictwa następnym pokoleniom.

Sylwia Góra podkreśla, że czytanie książek powinno się dzieciom kojarzyć z dobrą zabawą. I właśnie w takiej atmosferze odbędzie się VII Festiwal Bajki w Częstochowie:

Nasz Festiwal Bajki ma pokazać, że czytanie jest fajną rozrywką dla całej rodziny. Myślę, że jak rodzice nie czytają i dzieci nie widzą tej książki w domu, to ciężko wymagać od nich, żeby czytelnictwo było dla nich naturalne. […] Kiedy to jest w domu, to jest łatwiej, co nie znaczy, że nie można zacząć później. Nasz Festiwal zachęca też wszystkim wokół, bo zawsze są dla dzieci zabawy. Czytanie ma im się kojarzyć z fajną zabawą.

W planach Festiwalu przewidziano m.in. spotkania z autorami w czwartek 16 września, w głównej filii Biblioteki Publicznej, przy al. NMP 22 oraz piknik literacki w sobotę 18 września, w Parku im. Stanisława Staszica. Szczegółowy program VII Festiwalu bajki można znaleźć na stronie internetowej Biblioteki Publicznej oraz na wydarzeniu facebookowym, poświęconym Festiwalowi.

Skip to content