Częstochowski Jazz zagra dla Ukrainy

Już w sobotę 5 marca o godz. 18:00 odbędzie się koncert charytatywny „Częstochowski Jazz dla Ukrainy”. Jest on organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Częstochowie.

Środki pieniężne zebrane podczas koncertu zostaną w całości przekazane na jedno z kont pomocy dla Ukrainy. Występ będzie jednocześnie gestem pomocy dla wschodnich sąsiadów.

– Będziemy gościć grupę Five O’Clock, czyli znany większości Częstochowian zespół jazzowy wraz z gośćmi. Oprócz nich wystąpią również gościnnie osoby bardzo mocno związane z Częstochową, ale pochodzące z Ukrainy – zapowiedział Paweł Musiał, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie.

Zapowiadanymi gośćmi specjalnymi będzie małżeństwo: Siergiej oraz Olga Wowkotrub.

– Siergiej jest muzykiem filharmonii Częstochowskiej, który gra tam pierwsze skrzypce. Myślę, że uczestnicy chodzący do filharmonii na pewno go znają. Jego żona – Olga, która jest związana z Uniwersytetem Jana Długosza, jest świetną pianistką, uczącą młode pokolenia naszych Częstochowian – dodał dyrektor MDK w Częstochowie.

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego w Częstochowie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

BNO

Skip to content