Fot. Częstochowskie Dni Muzyki Organowej

Przed nami dwa dni artystycznych wrażeń w ramach XV Częstochowskich Dni Muzyki Organowej. 24 października o godz. 19 w Kościele Rektorackim dla melomanów zagrają: Mateusz Zuzański (skrzypce) oraz Cyprian Jagiełło (organy). Dzień później o godz. 17 odbędzie się kolejny koncert, tym razem w wykonaniu Sławomira Bronka (kontratenor) i Marcina Armańskiego (organy).

Do wysłuchania gry wirtuozów oraz śpiewu nagradzanego w świecie solisty zaprasza Jan Mroczek, dyrektor artystyczny festiwalu.

– Tegoroczna edycja jest bardzo szczególna ze względu na sytuację na świecie. Zastanawialiśmy się, czy zorganizować te koncerty. Postanowiliśmy jednak, że trzeba przynieść ludziom trochę pokrzepienia. Festiwal odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Na koncert do Kościoła Rektorackiego będzie mogło przyjść 35 osób. Serdecznie zapraszam, ponieważ oba koncerty będą wspaniałe.

Koncerty transmitowane będą również w internecie na stronie Częstochowskich Dni Muzyki Organowej pod adresem www.cdmo.pl oraz na Facebooku festiwalu.

ABK

Skip to content