Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej oraz Technikum SPSK im. św. Józefa w Częstochowie zapraszają na XIX Wojewódzki Konkurs „Architektura Mojego KrajOBRAZU”.

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych z województwa śląskiego. Jak co roku, został on podzielony na dwie kategorie.

– Kategoria „Malarstwo” jest adresowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. Jest jeszcze dodatkowa kategoria „Fotografia”, adresowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Ma charakter zupełnie otwarty. W plakacie, który promuje ten konkurs, została umieszczona zwycięska praca laureata poprzedniej edycji konkursu, będąca dodatkową nagrodą dla jej autora. Prace należy oddać najpóźniej do poniedziałku, 11 października. Szczegółowe informacje dostępne są naszej facebookowej stronie – poinformował Janusz Koniecki, koordynator konkursu.

Co roku prace rozstrzyga powołane w tym celu jury. W jego skład wchodzą nauczyciele ze szkół z terenu gminy Poczesna, a także niezależni artyści: malarze i fotograficy. Laureaci konkursu zostaną telefonicznie poinformowani o dacie i godzinie uroczystego podsumowania.

– Zazwyczaj wyłaniamy więcej laureatów, niż tylko pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Często przyjmujemy miejsca ex aequo, co pozwala nagrodzić nam więcej osób. W naszych konkursach jury wyłania wiele wyróżnień. Niejednokrotnie sami artyści decydują się wyróżnić konkretną pracę. Konkurs odbędzie się na pewno, niezależnie od sytuacji związanej z pandemią, co miało miejsce również w ubiegłym roku – dodał Janusz Koniecki z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

Patronat nad konkursem objął Krzysztof Ujma, wójt Gminy Poczesna. Patronat medialny sprawuje m.in. Radio Fiat oraz portal czestochowskie24.pl.

BNO

Skip to content