Dzień Dziecka w OKF Iluzja

Od soboty 28 maja do niedzieli 5 czerwca, w kinie OKF Iluzja odbędzie się projekcja filmów z okazji Dnia Dziecka.

O filmach, które będzie można zobaczyć na ekranie, mówi Artur Lecybil, specjalista ds. edukacji filmowej z kina studyjnego OKF Iluzja:

– Dla najmłodszych widzów zaprezentujemy „Felix i ukryty skarb”, jest to opowieść o dwunastoletnim Felixie, który będzie poszukiwał swojego zaginionego ojca i w niezwykłej wyprawie pomoże mu emerytowany marynarz, papuga i kot, który będzie zachowywał się jak pies. Następną propozycją będzie film pt. „Yakari i wielka podróż” i tutaj będziemy mieli historię, która rozgrywa się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury. Będzie to prawdziwa opowieść o przyjaźni, odwadze i pogoni za przygodą.

W repertuarze znajdziemy również „To nie wypanda” oraz „Igrzyska zwierzaków”. Prócz filmów, dzieci będą mogły skorzystać z warsztatów:

– Warsztaty plastyczne odbędą się 29 maja i 4 czerwca. Będą to podobne, ale dwa różne tematy. 29 maja zaprosimy na warsztaty „Podróż do Ameryki Północnej” i tutaj dowiemy się jakie zwierzęta w Ameryce Północnej mieszkają. Będą to wielkoformatowe warsztaty konstrukcyjne, na których przedstawimy kilku mieszkańców Ameryki Północnej, a później postaramy się stworzyć ich trójwymiarowe wizerunki. Następnie 4 czerwca również pozostaniemy w tematyce zwierząt z odległych zakątków świata. I tutaj warsztaty pod hasłem „Świat dzikich zwierząt”, ale tym razem zaprosimy do Azji. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać zwierzę, które potem pozostanie stworzone w formie tekturowej makiety. Także zapraszamy zarówno dzieci, rodziców jak i opiekunów do zabawy w konstruktorów.

Kino Studyjne OKF Iluzja nie zapomniało o gościach z Ukrainy i również na Dzień Dziecka przygotowało dwa tytuły filmowe, które zostaną wyświetlone 28 maja oraz 5 czerwca, oczywiście z dubbingiem ukraińskim.

KKO

Skip to content