Dzień Dziecka z OKF-em

Najlepszy pomysł na spędzenie Święta Dzieci to wspólny seans w KINIE STUDYJNYM “ILUZJA”.

Kino OKF ILUZJA między 1 a 4 czerwca przygotowało 6 filmowych propozycji dla młodych widzów. W programie znalazły się zarówno bajkowe animacje jak i filmy aktorskie. Wszystkie filmowe propozycje będą doskonałą okazją do celebrowania Dnia Dziecka wspólnie z filmowymi bohaterami w ich magicznym świecie. Przez cały ten czas nie zabraknie też drobnych upominków dla młodych widzów.

3 i 4 czerwca ( sobota i niedziela ) na wszystkie dzieci będą czekały dodatkowe atrakcje. Pośród gier i zabaw organizowanych przed budynkiem kina, znajdą się między innymi takie atrakcje jak modelowanie balonów, malowanie twarzy czy puszczanie wielkich baniek mydlanych.

FILMOWY DZIEŃ DZIECKA 1 – 4 czerwca 2017

BYŁ SOBIE PIES

USA 2017, 100 min., reż. Lasse Hallström

wyk.: Britt Robertson, Dennis Quaid

kategoria wiekowa : 7+, dubbing

Film Lasse Hallstroma, trzykrotnie nominowanego do Oscara, twórcy takich przebojów jak „Podróż na sto stóp”, „Co gryzie Gilberta Grape’a”, „Wciąż ją kocham”, „Czekolada”.

Niezwykle wzruszająca i zabawna opowieść o tym, że każdy pies ma na tym świecie do wypełnienia swoją misję, a czasem nawet kilka… To opowieść o poszukiwaniu sensu życia przez małego poczciwego psiaka, który żyje w świecie wielu samotnych i smutnych ludzi.

Bailey, czworonożny bohater, wie, że jego psie życie ma sens tylko u boku chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

OZZY

animacja, Hiszpania/Kanada 2016, 90 min.

reż.: Alberto Rodriguez

kategoria wiekowa : bez ograniczeń, dubbing

Wielka ucieczka, wielka przygoda, wielka zabawa!

Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, życie psa wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę, prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpadnie na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zaczynie się wielka, zwariowana przygoda. Z pomocą szybkich i futrzastych – Fronleya, Chestera i Doca, zrozumie na czym polega prawdziwa odwaga i moc przyjaźni.

„Ozzy” to wciągająca opowieść o pokonywaniu swoich wewnętrznych barier. O tym, że w każdym z nas drzemie superbohater, tylko trzeba w niego uwierzyć. I że przy pomocy przyjaciół można pokonać wszystkie trudności.

WIELKA WYPRAWA MOLLY

animacja , Niemcy 2016, 70 min.
reż.: M. Bruhn, M. Ekbladh, T. Singer

kategoria wiekowa : 4+, dubbing

„Wielka wyprawa Molly” to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby było mu ciepło, gdy już się wykluje. Rodzice Molly, państwo Potworowie, wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Tata ma przed sobą jeszcze trochę wysiadywania. O nie! Zapomnieli o czace!. Molly i jej nakręcany zabawkowy przyjaciel, Edison. Wyruszają na wielką wyprawę – przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania.

SONIA

Szwecja 2016 , 79 min.,

reż.: Catti Edfeldt, Lena Hanno

wyk.: Astrid Lövgren, Lilly Brown, Henrik Gustafsson, Sofia Ledarp i in.

kategoria wiekowa filmu: 6+, dubbing

Przepiękna opowieść o dziecięcej wyobraźni, odwadze i przyjaźni. Film zabiera w podróż do krainy fantazji i pozwala spojrzeć na rzeczy zwykłe zupełnie inaczej. To historia o świecie, w którym zwierzęta na obrazach żyją, a przytulanki stają się przyjaciółmi. W klasie Soni pojawia się nowa koleżanka – Cerisia. Dziewczynka ubiera się, wygląda i zachowuje zupełnie inaczej niż pozostałe dzieci. Sonia jest nią zafascynowana i niezwykle szczęśliwa, gdy Cerisia zaprasza ją do swojego domu na noc. Pierwsza w życiu noc poza domem okazuje się niezwykłą przygodą. Dom Cerisi wygląda inaczej i pachnie inaczej niż mieszkanie Soni. W nocy natomiast dzieją się w nim rzeczy niezwykłe. Za każdymi drzwiami czają się tu rzeczy dziwne i niepokojące. „Sonia” to adaptacja książki Piji Lindenbaum – tej samej, która opisała przygody Nusi i Zlatanki.

RIKO PRAWIE BOCIAN

animacja, dubbing, Belgia/Luksemburg/ Niemcy/Norwegia/USA 2017, 85 min,

reż.: Toby Genkel, Reza Memari

kategoria wiekowa : bez ograniczeń

Rysio jest wróblem przygarniętym przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice migrują do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż, korzystając z wszelkich możliwych środków transportu. Towarzyszą mu nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco. To przede wszystkim opowieść o tolerancji oraz potrzebie indywidualizmu, a także opowieść o różnicach charakteru, wymianie doświadczeń i uzupełnianiu się w budowie lepszej przyszłości.

DZIECIAK RZĄDZI

animacja, dubbing, USA 2017, 97 min., reż.: Tom McGrath

kategoria wiekowa : bez ograniczeń

Film animowany ze studia DreamWorks Animation, w którym powstały takie przeboje jak ”Shrek” i ”Madagaskar”. Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat. Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.