Ewokowanie obrazów – wystawa Jerzego Klimczaka

11 marca o godz. 17.00 w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, otwarta została jubileuszowa wystawa pod tytułem „Ewokowanie obrazów, autorstwa Jerzego Klimczaka. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Barbary Wierzbickiej.

Rober Sękiewicz, aranżer wystawy oraz kierownik Ośrodka Gaude Mater, przybliża twórczość Jerzego Klimczaka, podkreślając charakter wystawy:

– Kolejna wystawa indywidualna Jerzego Klimczaka w cyklu jubileuszowym, bo jak wiemy autor w ubiegłym roku zaczął podsumowywać swoją ścieżkę artystyczną i część z tego bogatego dorobku prezentuje w Gaude Mater. Swój jubileusz rozpoczął w Regionalnym Ośrodku Kultury, a tutaj jest on kontynuowany. Twórczość Pana Jerzego jest mi bardzo dobrze znana, ponieważ przed kilkoma laty miał tutaj wystawę indywidualną. Znam go też jako dynamicznego organizatora, promotora kultury, osobę posiadającą umiejętności prospołeczne, ponieważ kierował grupą plastyczną Werniks. Potrafi zaopiekować się ludźmi, w których drzemie choć iskra talentu artystycznego.

Jerzy Klimczak zdradza, skąd czerpie inspiracje:

– Ja co chwilę zachwycam się czymś innym, z tego powodu tematyka moich prac za każdym razem jest inna. Od jednego ze znanych malarzy w Polsce usłyszałem mądre zdanie, że jeżeli dajesz sobie radę z kolorem i kompozycją, to dasz sobie również radę z malarstwem. Ze względu na to, że maluję to, co akurat mi w duszy zagra, znajdziemy tutaj pejzaże, akty, obrazy związane z pandemią. Z uwagi na to, że jestem leśnikiem, mającym w sobie dużo miłości do przyrody, maluję również zwierzęta. Nie tytułuję swoich prac, ponieważ one same się bronią, wystarczy do nich podejść i wiadomo, o co w nich chodzi.

Wystawę można oglądać do 7 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater.

 

EG
Galeria: Radio Fiat

Ewokowanie obrazów – wystawa Jerzego Klimczaka

Skip to content