Fałsz, czyli nowy spektakl w Teatrze Mickiewicza

Fot. Radio Fiat

Już 5 września o godz. 19.00 Teatr im. Adama Mickiewicza zaprezentuje nową sztukę. Spektakl rozpocznie jednocześnie nowy sezon artystyczny, długo wyczekiwany przez widzów. „Fałsz” w reżyserii André Hübnera-Ochodlo to opowieść o dwóch siostrach, które zostały oskarżone o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. W areszcie kobiety rozpoczynają rozrachunek życia.

Spektakl przypomina klasyczny kryminał. Gdy siostry Kat i Sis wracają z przyjęcia, na drodze dochodzi do wypadku, w którym jedna z nich miała śmiertelnie potrącić rowerzystkę. Zdarzenie to jest punkt wyjścia do całej opowieści. Jak tłumaczy reżyser sztuki André Hübner-Ochodlo wszystko, co najważniejsze dzieje się w sferze emocji bohaterów.

– Temat sztuki jest bardzo bliski widzom. Każdemu z nas może trafić się podobna historia. Sytuacja, która wywróci nasze życie do góry nogami i jest nie do odkręcenia. Życia nie da się przywrócić, a sumienie może być najwyższą karą.

Robert Dorosławski, dyrektor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie mówi, że wydarzenia przedstawione w spektaklu nawiązują też do epidemii koronawirusa.

– Warto przyjść na “Fałsz”. To jest przedstawienie, które być może zapisze się w historii polskiego teatru jako żywy dokument tego, co dzieje się w naszych czasach. Sztuka ta bardzo mocno odnosi się do pandemii koronawirusa. Zapraszam serdecznie do obejrzenia spektaklu.

Premiera sztuki już 5 września o godz. 19.00 z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Publiczność proszona jest jedynie o przyniesienie własnych maseczek.

ABK

Skip to content