Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie zaprasza od września najmłodszych wraz z opiekunami na siódmą odsłonę inicjatywy „Festiwal Bajki”. Dzieci w ramach akcji będą miały możliwość ponownego spotkania ze znanymi i lubianymi bohaterami bajek w niecodziennej aranżacji.

Więcej o tegorocznych atrakcjach festiwalu, które czekają zarówno na dzieci, jak i ich opiekunów, informuje specjalistka ds. promocji Biblioteki Publicznej w Częstochowie Sylwia Góra: – W trakcie festiwalu dzieci będą mogły spotkać się m.in. z Elżbietą Pałasz Magdalena Schatt – Skotak, czy Tomaszem Makowskim,  pedagogami i autorami wielu książek dla dzieci. Poza tym na najmłodszych czekają liczne atrakcje jak kiermasz książek, artystyczne malowanie twarzy lub zabawy z balonami. W tym roku odbędą się również warsztaty, np. z ilustratorką Anną Grzyb. Natalia Talarek z kolei będzie organizować warsztaty dla całej rodziny. W ostatnim dniu festiwalu odwiedzą nasz aktorzy z Teatru Nieoczywistego ze swoim najlepszym spektaklem “Pinokio”.

Trzymajcie mocno kciuki za to, żeby pogoda dopisała. Jest to już połowa września, a wtedy bywa różnie. Pogoda jest kapryśna, ale patrząc na upały które zapowiadają, liczymy, że będzie się działo! – mówi Sylwia Góra. Dodatkowo jak zapewniają pracownicy biblioteki akcja cieszy się niesłabnącą popularnością. Nawet zeszłoroczna, wyjątkowa edycja festiwalu, która została zorganizowana on-line, zgromadziła bardzo wielu uczestników: – Jest to taki punkt na mapie wydarzeń w Częstochowie, który cieszy się ogromną popularnością. Ma swoich stałych odbiorców, którzy chętnie przychodzą ze swoimi rodzicami, dziadkami, opiekunami czy rówieśnikami.

Festiwal rozpocznie się w czwartek 16 września i będzie trwał do soboty 18 września włącznie. Więcej informacji o harmonogramie i terminach na stronie internetowej miejskiej biblioteki.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content