Festiwal Bajki zakończony!

W Częstochowskich bibliotekach przez 4 dni trwał Festiwal Bajek. Był to ukłon w stronę dzieci i rodziców mieszkających w dzielnicach oddalonych od centrum, mówi pomysłodawca – Irmina Młynarczyk:
– Nasza impreza ma na celu popularyzowanie dobrych książek dla dzieci i stworzenie możliwości, aby dzieci z dzielnic oddalonych od centrum mogły spotkać pisarza w swojej dzielnicowej bibliotece.
W sobotę 23 września był ostatni dzień Festiwalu. W altanie parkowej w parku Staszica, owiniętej folią z powodu niepogody, trwały atrakcje dla dzieci. Między innymi był to teatr:
– Dziś było bardzo teatralnie, bo były 3 akcenty teatralne. Między dwoma spektaklami czytała nam pani Agata Ochota-Hutyra z Teatru im. Mickiewicza. Była grupa teatralna Pod Wiszącym Kotem z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie pod kierunkiem pani Beaty Gendek-Barhoumi. Wspaniale przedstawili nam “Pchłę szachrajkę”. Drugim teatrem był Teatr Nieoczywisty, czyli teatr złożony z rodziców, pedagogów, artystki plastyk i dzieci. To jest coś niezwykłego jak maluchy wraz z dorosłymi potrafią się bawić i sobie zaufać.
W pierwszych dniach festiwalu trwały w różnych filiach biblioteki spotkania autorskie i warsztaty ilustratorskie z autorami i ilustratorami książek. W dniu finałowym dzieci wraz z rodzicami mogły uczestniczyć w warsztacie plastycznym, plenerze malarskim oraz obejrzeć spektakle, wysłuchać bajek czytanych przez aktorów, czy zapoznać się z nowymi książkami dla maluchów.

KN