Muzyka niemieckiego kompozytora epoki baroku Jana Sebastiana Bacha, recital wiolonczelowy i organowy… Taki repertuar Filharmonia Częstochowska przygotowała dla melomanów na 21 sierpnia. Koncert w Miechowie odbędzie się w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego.

Wydarzenie to jeden z ostatnich koncertów wakacyjnej inicjatywy, urozmaicającej słuchaczom nie tylko czas muzycznie, ale również plenerowo. Artyści grali dla słuchaczy w najpiękniejszych zakątkach Jury krakowsko-częstochowskiej, a teraz miejscem ich występu stanie się świątynia. O szczegółach koncertu mówi Agnieszka Małasiewicz z Impresariatu Filharmonii Częstochowskiej:

– Przed nami najbardziej oddalony punkt, ponieważ przekraczamy granicę województwa śląskiego. Podczas koncertu będziemy już w Małopolsce, pięknym Miechowie i Bazylice Grobu Bożego. Zapraszamy więc nie tylko ze względu na muzykę, ale również tak wyjątkowe miejsce. Bazylika jest jedyną na świecie kopią Grobu Pańskiego z Jerozolimy. Miejsce z pewnością warte jest zobaczenia. Oczywiście muzyka również będzie wspaniała. Czeka nas muzyczna uczta w wykonaniu dwóch muzyków. Będą to recitale. Najpierw usłyszymy recital wiolonczelowy w wykonaniu dyrektora Filharmonii Częstochowskiej Adama Klocka. Zaraz po tym recital organowy w wykonaniu Jana Mroczka.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny zorganizowany został po raz pierwsze. Pomysł inicjatywy cyklu koncertów zrodził się po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi z chęci połączenia różnorodnych propozycji muzycznych w wykonaniu filharmonijnych zespołów kameralnych, Orkiestry i Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum z wrażeniami turystyczno–krajoznawczymi.

Jest to autorski pomysł dyrektora Filharmonii Częstochowskiej Adama Klocka. Odwiedziliśmy piękne miejsca, spotkaliśmy wspaniałych ludzi. Publiczność dopisywała podczas każdego koncertu. Bardzo Państwu za to dziękujemy. Widok pełnej widowni zawsze jest bardzo wzruszający.

Koncert w Miechowie rozpocznie się 21 sierpnia o godz. 19.00 w Bazylice Grobu Bożego.

Radio Fiat objęło Letni Jurajski Festiwal Muzyczny patronatem medialnym.

ABK

Skip to content