Gratka dla audiofili: Lidia Pospieszalska “Inaije” na winylu

Wydawnictwo SJRecords zaprezentowało winylową wersję płyty Inaije Lidii Pospieszalskiej. Jest to mistrzowsko zrobiony winyl 180g, biały, w wersji premium, rozkładany – gatefold. Dostępnych jest ogółem tylko 300 ręcznie numerowanych sztuk.

Lidia Pospieszalska to kompozytorka i wokalistka. W Poznaniu na uniwersytecie ukończyła geografię , natomiast w Katowicach na Akademii Muzycznej studiowała wokal na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od czasów studiów nagrała dwie solowe płyty, głównie z własnymi kompozycjami i aranżacjami: „Inaije” (2007) której utwór tytułowy dotarł do pierwszego miejsca na Trójkowej Liście Przebojów, oraz „Podróże na Chmurze” (2017)
Lidia komponuje też dla innych zespołów: New Life M., Deus Meus, dwie piosenki znalazły się również na płytach Zakopower. Jako wokalistka bierze udział w różnych projektach nie tylko rodzinnych. Wraz z mężem, Marcinem Pospieszalskim, była inicjatorką warsztatów muzyki tradycyjnej”Muzyka Źródel-Spotkanie Pokoleń” 2008 w Rzeszowie i 2009 w Radomiu. Gra także muzykę tradycyjną na radomskim bębenku obręczowym. Wspólnie z Marcinem, także jako co-producent muzyczny i aranżer, współpracowała przy płytach takich jak “Wniebowianki” (Deus Meus), „A2” (Violi Brzezińskiej ), „Kryla” (Kana), „Wilczy Ślad” (Teatr od Czapy).

O płycie mówili:

Wydanie winylowe płyty „Inaije” zawiera niepublikowany dotąd mix tytułowego utworu autorstwa znakomitego inżyniera dźwięku Wojciecha Przybylskiego (na CD znajduje się inna wersja) Piosenka w tej właśnie wersji grana była w radiowej „Trójce” w 2007 roku („Inaije” doszła wtedy do 1go miejsca Trójkowej listy). Warto dodać, że płyta zmiksowana została przez Wojtka Przybylskiego na legendarnej analogowej konsolecie SSL 9000J w równie legendarnym studiu Radiowym „Trójki” im. Agnieszki Osieckiej.
Marcin Pospieszalski

Od wielu lat namawiana przez przyjaciół nareszcie powiedziała “tak”. Weszła do studia i nagrała swój debiutancki solowy album. Świetny. Stylistycznie zawieszona miedzy soulem, jazzem, rockowa ballada, dyskretna bossa nova a world music, wspaniale łączy ciekawa, doskonale wykonana muzykę z poetyckimi tekstami. Patrząc na skład muzyków towarzyszących na tym albumie Lidii Pospieszalskiej (żonie wybitnego basisty i kompozytora Marcina Pospieszalskiego), można stwierdzić, że to właściwie zespół gwiazd. (…)
Piotr Iwicki, Gazeta Wyborcza

Płyta pełna tajemnic. Niesamowita i niezwykła. Zatopienie w niej przenosi do innej rzeczywistości, gdzie króluje wolność i otwarta przestrzeń.
Katarzyna Cudzich

Płyta Lidki Pospieszalskiej zaczarowała mnie. Odmieniła cały wieczór. Wprowadziła tyle spokoju i wyciszenia, delikatnego optymizmu.
Natalia Budzyńska

źródło: materiały prasowe

Skip to content