Hej kolęda, kolęda!


W kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Częstochowie wieczorem 20 stycznia królowały kolędy. Do wspólnego kolędowania zaprosił zespół „Kana” z Ukrainy. Energii i radości nie brakowało!

„Kolęda Skałka” to tytuł koncertu kolęd, którego inicjatorem jest proboszcz parafii, ks. Jacek Michalewski:

Dlaczego “Kolęda Skałka”? Ponieważ jesteśmy na skałce, częstochowskiej skałce, ale jednocześnie nawiązujemy do tego, co stworzył ponad trzydzieści lat temu Ernest Bryll, pisząc wspaniałą sztukę “Kolęda nocka”, pokazującą polską rzeczywistość związaną z celebrowaniem w naszych domach Świąt Bożego Narodzenia.

Koordynatorką wspomnianego przez księdza przedstawienia pt. „Chcę się narodzić w Twoim sercu, nie na talerzu” była Monika Hobot:

Może za dużo powiedziane, że to przedstawienie teatralne, ale mamy kilka scenek, które tak mocno uderzają w czułe punkty człowieka. Właściwie ich zadaniem jest poruszenie nas, byśmy zastanowili się nad sensem Bożego Narodzenia.

Poza gwiazdą wieczoru – zespołem „Kana” można było usłyszeć również wierni parafii, którzy przygotowali oprawę muzyczną przedstawienia, a także włączyli się we wspólne kolędowanie.

POSŁUCHAJ FRAGMENTU

Dla wszystkich, którzy nie mogli przybyć, koncert transmitowało na żywo Radio Fiat.

KF