Źródło: Impast

Częstochowski zespół Impast zakończył prace nad płytą „Na nieboskłonie”. W najbliższą niedzielę 25 września w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II o godz. 18:00 rozpocznie się koncert promujący płytę stanowiącą długo wyczekiwany owoc twórczej pracy zespołu Impast oraz zaprzyjaźnionych muzyków.

Na muzyczne spotkanie zaprasza wokalistka grupy, Aleksandra Kowalska.

– Na koncercie zagramy kilka utworów z płyty. Nie zaprezentujemy wszystkich, aby zostawić zainteresowanym trochę niespodzianki. Płytę będzie można nabyć po koncercie. Na scenie będzie nas wyjątkowo dużo i to jest nasza wielka radość, ponieważ oprócz muzyków naszego zespołu, będą też inni artyści.

Nad płytą pracowało wielu muzyków oraz osoby, które zadbały o to, by krążek prezentował urozmaicone treści.

– Kilka utworów zostani wykonanych wspólnie z chórem pod kierownictwem Dariusza Madejskiego. Będzie to m.in. Julia Mazur – sopran, Katarzyna Słowińska – alt, Dariusz Madejski – tenor oraz Dawid Serwa – bas – dodała wokalistka.

Zespół Impast założono w listopadzie 2015 roku. Pierwsza piosenka „Pacierz na dobranoc” powstała już trzy lata wcześniej – w roku 2012. Do tej pory grupa ma na swoim koncie przeszło sto utworów. Wydanie płyty pokrywa się z 7-leciem istnienia zespołu.

BNO

Skip to content