Filharmonia Częstochowska inauguruje Rok Bronisława Hubermana. Uroczysty koncert z udziałem zespołów artystycznych i solistów oraz zróżnicowany repertuar melomani usłyszą już 28 stycznia.

Urodzony w Częstochowie wirtuoz gry na skrzypcach. Nieprzeciętna indywidualność, erudyta i humanista – Bronisław Huberman uznawany jest za artystę wielkiego formatu, który rozsławiał Polskę na estradach koncertowych całego świata. – W tym roku pragniemy uczcić naszego patrona w sposób szczególny – mówi dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, Adam Klocek:

– Ponieważ nosimy imię tego wielkiego artysty, polityka i działacza społecznego, rok 2022 ogłaszamy Rokiem Bronisława Hubermana. W tym roku przeżywamy bowiem 75 rocznicę jego śmierci oraz 140 rocznicę urodzin. Z tej okazji będziemy starali się nadać artyście jeszcze większego rozgłosu.

Melomani usłyszą repertuar z muzyką Brahmsa, Mahlera i Bernsteina:

– Zagramy muzykę związaną z postacią Bronisława Hubermana. Będzie to wspaniały, podwójny koncert na skrzypce i wiolonczelę Brahmsa. Później „Des Knaben Wunderhorn” Mahlera oraz rozbudowana kompozycja Leonarda Bernsteina „Chichester Psalms”. Będzie symfonicznie, ale również dość przebojowo.

Uroczysta inauguracja Roku Bronisława Hubermana rozpocznie się 28 stycznia o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Częstochowskiej.

ABK

Skip to content