Instalacje i obrazy Marcina Berdyszaka

Instalacje Marcina Berdyszaka/fot. MGS w Częstochowie

O pamięci i jej kruchości wobec natury. Refleksji dotyczącej hiper konsumpcji oraz zagrożeń postępującej technologii. Zmiany w otaczającym nas świecie stały się elementem najnowszej wystawy, prezentowanej w Miejskiej Galerii Sztuki. Obrazy oraz instalacje Marcina Berdyszaka będzie można zobaczyć 18 marca o godz. 18.00.

Na wydarzenie zaprasza dyrektor MGS, Anna Paleczek-Szumlas:

– Wernisaż wystawy malarza, rzeźbiarza, filozofa, myśliciela, byłego rektora poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Człowieka, który pokaże nam ostatnie swoje prace, bardzo nowoczesne. Zachęcam nie tylko do przyjścia na wernisaż. Zachęcam do poznawania twórczości Marcina Berdyszaka, o której informujemy na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Marcin Berdyszak zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem i malarstwem. Swoje prace prezentował na różnych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce oraz wielu innych krajach m.in. Finlandii, Rosji, USA, Japonii czy Meksyku. Brał udział w licznych spotkaniach i konferencjach dotyczących edukacji artystycznej. Zrealizował też kilkadziesiąt warsztatów autorskich. Wystawa prezentowana w Częstochowie to pewnego rodzaju podsumowanie obecnej sytuacji kulturalnej, ekonomicznej i politycznej na świecie:

– Aby wniknąć w jego obiekty, instalacje i znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, zachęcam też do obejrzenia przygotowanego filmu. Warto poświęcić kilka minut, aby poznać wyjątkowego artystę.

Wernisaż Marcina Berdyszaka odbędzie się 18 marca o godz. 18.00. Prace artysty prezentowane będą w Miejskiej Galerii Sztuki do 16 maja.

ABK