IX Przegląd Przedstawień Istotnych dobiega końca – na finał: “Ofiara”

ofiara

Dzisiaj (4 października), w ostatnim dniu IX Przeglądu Przedstawień Istotnych “Przez dotyk” w Teatrze im. Adama Mickiewicza grana będzie “Ofiara” Saula Bellowa, w reżyserii Adama Sajnuka. Wszystkie przedstawienia pokazywane w czasie przeglądu poruszały motyw ofiary.

– Każdego roku staramy się wymyślić hasło, które spina tematycznie przedstawienia, na które zapraszamy do Teatru w Częstochowie. W tym roku zdecydowaliśmy się na “Ofiarę”. Przyznam, że towarzyszyły nam pewnego rodzaju niepokoje przy wyborze tego hasła, nie chcieliśmy bardzo jednoznacznie podchodzić do tego słowa. Wiemy, że poprzez sztukę teatralną możemy pokazać bardzo różne znaczenia i konteksty, a nawet sięgnąć do stereotypów, które to słowo w sobie zawiera, i w ten sposób dobraliśmy do repertuaru przeglądu osiem różnych przedstawień – mówiła Joanna Karkoszka-Toborek z działu promocyjno-literackiego częstochowskiego teatru.

“Ofiara” opowiada historię spotkania dwóch starych znajomych, którzy poprzez to spotkanie całkowicie zmieniają swoje życie. Jeden oskarża drugiego o zrujnowanie mu życia i po pewnym czasie przejmuje kompletnie kontrolę nad załamanym kolegą.

W sztuce zagrają: Aleksandra Justa, Adam Sajnuk, Grzegorz Malecki, Tomasz Drabek, Stanisław Banasiuk. Za muzykę odpowiada Michał Lamża, a za teksty i wykonanie piosenek – Monika Mariotii. Producentem jest Teatr WARSawy.

km

 foto: Kasia Chmura

źródło: www.teatr-mickiewicza.pl

Skip to content