“Ja minę…” – 80. rocznica urodzin Poświatowskiej

dsc06900

W związku z przypadającą w 2015 roku 80. rocznicą urodzin Haliny Poświatowskiej Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie przygotowuje szereg wydarzeń mających na celu przybliżenie twórczości, a także biografii poetki mieszkańcom naszego miasta.
– Nie bez przyczyny w tym roku tyle się będzie działo w Częstochowie, bo nie tylko w samej bibliotece. Powodem jest 80. rocznica urodzin poetki. Chcąc uczcić ten dzień w sposób wyjątkowy, różne instytucje przygotowują szereg imprez – w tym również Biblioteka Publiczna w Częstochowie ma zamiar przygotować i przeprowadzić ich jak najwięcej – mówi Irmina Młynarczyk.
Pierwszym wydarzeniem, do udziału w którym zaprasza Biblioteka, jest konkurs plastyczny na zakładkę do książki z cytatami z dowolnego wiersza Haliny Poświatowskiej. – Konkurs ten przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od lat 12 do 18 – dla takiej młodzieży, która troszkę interesuje się poezją i zna wiersze Haliny Poświatowskiej lub przeciwnie – w ogóle nie ma pojęcia, kto to jest, i właśnie dzięki temu konkursowi zainteresuje się tą postacią i przygotuje dla nas zakładki do książek. Zakładka może być wykonana techniką dowolną. W regulaminie konkursu podane są jej dokładne wymiary – dodaje pracownica Biblioteki Publicznej. Szczegółów dotyczących konkursu należy szukać na stronie internetowej biblioteki. Termin składania prac mija 13 marca, natomiast wyniki zostaną ogłoszone 17 marca. Wręczenie nagród nastąpi 20 marca, kiedy to gościem Biblioteki będzie Grażyna Borkowska, autorka wspomnień o Halinie Poświatowskiej.