W niedzielne przedpołudnie 16 stycznia w częstochowskiej Bazylice Archikatedralnej wystawione zostały jasełka. Przedstawienie przygotowane zostało przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 35 w Częstochowie. Organizatorami wydarzenia byli Katarzyna Pasiuk oraz ks. Łukasz Sakowski.

O przebiegu dzisiejszego wydarzenia w archikatedrze oraz przygotowaniach do niego mówi Katarzyna Pasiuk, reżyser jasełek:

-Mam nadzieję, że przedstawione jasełka spodobały się tutaj wszystkim zgromadzonym. Cieszę się, że była tak liczna frekwencja. Jest to niezwykłe wydarzenie związane z narodzinami Jezusa Chrystusa. Młodzież bardzo chętnie chciała wziąć udział w tym przedstawieniu. Kosztowało ich to dużo prób i przygotowań, ale było warto.

Jasełka miały nieść pewne przesłanie, co z pewnością się udało. O nauce płynącej z przedstawienia mówi ks. Łukasz Sakowski:

-Bardzo cieszymy się, że udało nam się, żeby młodzież ze szkoły nr 35 odegrała nam jasełka i pozwoliła przenieść się do rzeczywistości sprzed dwóch tysięcy lat. Czas Bożego Narodzenia wciąż trwa. Życzymy sobie byśmy wcielali te jasełka w życie. Było o tym, aby żyli miłością, życzliwością i panowała wśród nas zgoda i dobroć.

Swoimi wrażeniami odnośnie przygotowań i samego występu po odegraniu swojej roli podzielił się jeden z młodych aktorów:

-Przygotowania trwały dwa tygodnie. Jest to moje drugie wystąpienie w takim wydarzeniu. Stresowałem się ale wyszło dobrze.

Jasełka zgromadziły pokaźną widownię, która z zaciekawieniem obejrzała spektakl przygotowany przez uczniów szkoły wraz z opiekunami.

Skip to content