W Częstochowie rozpoczyna się cykl koncertów “JAZZtochowa”. Pierwszy z koncertów będzie miał miejsce w Pubie Sportowym Stacherczak w piątek, 29 września o godzinie 19.00. Zagra zespół znakomitych muzyków w projekcie “Tribute to Miles Orchestra”, a będzie to ich jubileuszowy koncert, mówi Tadeusz Piersiak, dyrektor Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater:
– Na scenie znajdą się muzycy, którzy niejednokrotnie ocierali się o Częstochowę, albo wręcz są częstochowianami. Projekt, który usłyszymy trwa już 20 lat. Jest to także 26. rocznica śmierci Milesa Davisa oraz 34. jego pierwszego koncertu w Polsce. Znakomite nazwiska polskiego jazzu zagrają utwory inspirowane muzyką Milesa Davisa. Jest to dla Częstochowy wyróżnienie, ponieważ prawdopodobnie będą tylko 3 jubileuszowe koncerty w Polsce.
Wrześniowy koncert poświęcony sławnemu jazzmanowi Milesowi Davisowi rozpoczyna cykl comiesięcznych koncertów jazzowych organizowanych przez Gaude Mater. Organizatorzy starali się zapraszać zespoły, w których widoczne są częstochowskie akcenty:
– W październiku znakomity skład międzynarodowy, czyli Kenneth Dahl Knudsen. Wystąpią z najnowszą płytą TÉTÉ, której premiera odkłada się w czasie, więc będzie to przedpremierowy koncert. W listopadzie znów międzynarodowy skład, ale prowadzony przez częstochowskiego muzyka – Marka Pospieszalskiego. Zespół nosi nazwę Marek Pospieszalski Quartet. Gwiazdą grudniowego koncertu będzie w całości częstochowski skład – Cohirence Quartet z nową muzyką, którą powoli publikuje na youtubie, a w całości zagra w Gaude Mater. W styczniu przyjedzie do Częstochowy Maciej Tubis Trio, w którym gra częstochowianin – Przemysław Pacan – perkusista. Niedawno zespół został zaproszony do Studia Radiowej Trójki. W lutym: Tribute to Śmietana dedykowany zmarłemu przedwcześnie Śmietanie. Program marcowy jest dla nas jeszcze niespodzianką, jednak pewnością wystąpi zespół NSI.
Zapowiadają się wspaniałe koncerty. Świadczy o tym szybkość sprzedaży biletów na pierwszy z nich. Dostępne są one w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w cenach 50 zł – normalny i 35 – ulgowy.

KN

Źródło foto: gaudemater.pl

Skip to content