Jubileuszowa końcówka listopada w Filharmonii

Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej Włodzimierza Krawczyńskiego będzie w szczególny sposób obchodzony w Filharmonii Częstochowskiej.

To tam w Sali Koncertowej, publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w jubileuszowym koncercie „Powiedzcie to dalej”. Włodzimierz Krawczyński związany jest z chóralistyką, od ponad 20 lat prowadzi chór Basilica Cantans. O szczegółach dotyczących koncertu, który odbędzie się 22 listopada, opowiada Agnieszka Małasiewicz z Impresariatu Filharmonii Częstochowskiej:

– Na tę okoliczność przygotował on sam muzykę do wierszy ks. Jana Twardowskiego. Za pulpitem dyrygenckim stanie Tomach Chmiel, który jest również autorem instrumentacji do tych kompozycji Włodzimierza Krawczyńskiego.

Kolejny koncert, który w najbliższym czasie będzie grany w Filharmonii Częstochowskiej, również związany jest z rocznicą. Tym razem będzie to rocznica śmierci Krzysztofa Komedy. 29 listopada o godzinie 19.00 Filharmonia zaprasza na koncert andrzejkowy z muzyką filmową tego artysty:

– To była postać, które zrewolucjonizowała jazz nie tylko tutaj w Polsce, ale również jazz i muzykę filmową w Stanach Zjednoczonych. Krótko żył, tragicznie zginął, ale zostawił dorobek. I właśnie ten muzyczny dorobek będziemy mieli okazję posłuchać w filharmonii. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Adama Klocka.

W programie znajdą się najbardziej znany utwory Krzysztofa Komedy, takie jak kołysanka z filmu „Dziecko Rosemary”, ballada z filmu „Nóż w wodzie” czy Crazy Girl.

AK

źródło foto: Filharmonia Częstochowska