Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Żebrowskiego w Częstochowie zaprezentowali umiejętności, podczas kolejnej edycji festiwalu „Jurajska Jesień Muzyczna”. Pierwszy z koncertów odbył się 23 października w Regionalnym Ośrodku Kultury. W repertuarze usłyszeliśmy twórczość m.in. takich kompozytorów jak: Fryderyk Chopin, Franciszek Schubert, czy Ignacy Paderewski.

Wydarzenie zorganizowane zostało w Częstochowie już po raz dziewiąty. To inicjatywa skierowana przede wszystkim do osób, które rozpoczynają karierę muzyczną. – Pragniemy, aby melomani poznawali naszą zdolną młodzież – mówi dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Żebrowskiego w Częstochowie, Urszula Ledwoń:

– Staramy się wybierać takich uczniów, którzy zdobyli już pewne osiągnięcia. Są laureatami poważnych konkursów. Inicjatywa, podczas której młodzi ludzie mogą występować, jest bardzo cenna. Szczególnie ważne jest to obecnie, kiedy wracamy po dłuższym czasie „zamknięcia w domach”. Dla tej młodzieży każdy występ jest więc teraz ogromną radością.

Podczas koncertu uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych zaprezentowali utwory polskich oraz zagranicznych twórców, o czym mówi koordynatorka festiwalu Aleksandra Szwejkowska-Belica:

– Repertuar jest bardzo szeroki. Oczywiście jest to muzyka klasyczna. Oprócz polskich kompozytorów jak np. Grażyna Bacewicz, grane są utwory Telemana oraz innych twórców europejskich. Jest to wiele wspaniałych nazwisk.

Drugi koncert, zaplanowany w ramach festiwalu „Jurajska Jesień Muzyczna”, odbędzie się 8 listopada.

ABK

Skip to content