Kino Studyjne OKF Iluzja dla seniorów i dla amatorów sztuki

Kino Studyjne OKF Iluzja jest w wakacje otwarte nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy mają przerwę wakacyjną. Mogą oni przyjść w wolnym czasie na ciekawe seanse filmowe, które odbywają się we wtorki w godzinach południowych.

Kino Seniora pojawiło się w repertuarze OKF-u już w 2010 roku i cieszy się od tamtego czasu rosnącą popularnością. O szczegółach opowiada Małgorzata Stasikowska-Lis z Kina Studyjnego OKF Iluzja:

– Kino Seniora są to seanse filmowe z mądrymi i ciekawymi filmami. Bardzo serdecznie zapraszamy nie tylko seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale również tych niezrzeszonych. Bardzo ważnym aspektem tego kina jest również aspekt towarzyszki, bo jesteśmy przekonani, że obejrzane filmy rozwijają zapotrzebowania duchowe, kulturalne i towarzyskie. Docierają też do nas głosy, że nasze seanse są dla nich doskonałą motywacją do wyjścia z domu i spotkania się ze znajomymi przed lub po projekcji.

Różnorodny repertuar również zachęca do przyjścia, a filmy kina polskiego, jak i światowego wzruszają i rozbawiają widownię Kina Seniora:

Prezentujemy bardzo różne filmy różnych kategorii, jest to klasyka filmowa, filmy dokumentalne, komedie. Jesteśmy również otwarci na sugestie i propozycje ze strony seniorów odnoszące się do poszerzenia repertuaru.

Najbliższa projekcja 9 lipca  o godzinie 12.00. Na ekranie belgijsko-francuski film pt. „Wymarzony”.
Jednak Kino Seniora to nie jedyna atrakcja, jaką oferuje Kino Studyjne OKF Iluzja. Dużą popularnością wśród częstochowian cieszy się cykl „Wielka sztuka na ekranie”, w ramach której 28 lipca będzie można obejrzeć film dotyczący twórczości Moneta:

Jest to dokumentalna opowieść o obsesji artysty na punkcie światła i wody oraz o ideach, które już na zawsze zmieniły sztukę współczesną. Monet był zafascynowany grą świateł, wodą, jej fakturą, połyskiem.

Jak do tej pory w ramach cyklu „Wielka sztuka na ekranie” widzowie mogli oglądać filmy opowiadające o twórczości sławnych malarzy, takich jak Matisse, Rembrandt, Van Gogh i da Vinci.

AK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content