Kolejna premiera Częstochowskiego Teatru Tańca

Częstochowski Teatr Tańca, działający od wielu lat pod kierownictwem Włodzimierza Kucy, to niemiernie ważny element życia kulturalnego naszego miasta. W sobotę 27 listopada w Klubie Politechnik teatr zaprezentował kolejny premierowy spektakl zatytułowany “Blizny”. To druga po “Sierotce Marysi” tegoroczna premiera teatru łączącego w swoich spektaklach piękno tańca i muzyki.
“Blizny” to spektakl niełatwy w interpretacji, dający widzowi możliwość do własnych przemyśleń. O tematyce spektaklu mówi Beata Kuca z Częstochowskiego Teatru Tańca:
– Rzeczywiście już sam tytuł powoduje, że każdy z nas ma jakieś skojarzenia. Odnosi się on do japońskiej filozofii Kintsugi, sztuki zdobienia, łączenia kawałków naczyń porcelanowych. Połączone złotą laką tworzą zupełnie nową strukturę, która ma zachwycać. Może się to odnosić do nas samych. Każdy z nas ma blizny na duszy czy ciele, z inną mocą przeżywamy różne trudności, co innego i inaczej nas boli. Ale ważne jest, abyśmy po zagojeniu się wszystkich ran spróbowali złączyć siebie taką złotą laką, aby dalej przez życie iść z podniesiona głową, silniejsi i mimo wszystko piękniejsi.
O spektaklu, jeszcze przed jego premierą, opowiedziały również aktorki i tancerki Agata Wierus i Marta Gierczak:
– Na pewno nie jest to spektakl łatwy. Mówi o wielu emocjach, o wielu przeżyciach, każdy znajdzie tutaj na pewno coś dla siebie. Będziemy starali się podzielić z widzami naszymi przeżyciami, tym co być może kiedyś nas złamało, a czasami zbudowało, tym jak możemy zbudować się jako jednostka, ale i w grupie.
Kolejne przedstawienia Częstochowskiego Teatru Tańca zaprezentowane zostaną 10 i 12 marca br. Widzowie będą mogli obejrzeć oba tegoroczne spektakle premierowe.

Skip to content