W niedzielę 22 października w Kościele Ewangelicko-Augsburski Wniebowstąpienia Pańskiego odbył się kolejny koncert w ramach Częstochowskich Dni Muzyki Organowej. W kameralnym koncercie wystąpili Przemysław Kmieć (organy) oraz kwartet wokalny „Vox coelestis” w składzie: Agnieszka Koszewska (sopran), Anna Ornoch (alt), Jean-Francois Denier (tenor) i Rafał Grabiszewski (bas).

Publiczność miała okazję wysłuchać chorału gregoriańskiego w jego oryginalnej odsłonie. Następnie w interpretacjach pochodzących, z późniejszych niż Średniowiecze, epok. Warto również zauważyć, że niektórzy występujący w koncercie śpiewacy pochodzą z Częstochowy i tutaj odbierali muzyczne wykształcenie.

– Bohaterami dzisiejszego wieczoru są m.in. częstochowianie. Bardzo nas cieszy, że możemy zaprezentować ich umiejętności w tak wspaniałym miejscu jak Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego. Przemysław Kmieć jest też organistą Archikatedry Częstochowskiej jak i Sanktuarium Jasnogórskiego – mówił Jan Mroczek, kierownik artystyczny festiwalu.

Koncert finałowy odbędzie się już w najbliższy piątek w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Widzowie będą mieli okazję wysłuchać recital Piotra Rojka.

KKo

Skip to content