Koncert muzyki polskiej online

Fot. Filharmonia Częstochowska

Filharmonia Częstochowska zaprasza na „Koncert muzyki polskiej”. Ze względu na tymczasowe zamknięcie wszystkich instytucji kultury w Polsce, muzyki klasycznej melomani mogą posłuchać jedynie w internecie. Początek transmisji 20 listopada o godz. 19 na kanale YouTube.

O szczegółach koncertu mówi dyrektor Filharmonii Częstochowskiej Adam Klocek.

– Niestety wracamy do rzeczywistości pandemicznej i koncertów online. Zapraszam Państwa serdecznie do wysłuchania koncertu, który nawiązuje do dawnego Święta Niepodległości 11 listopada. W programie bardzo ciekawe utwory muzyki polskiej. Usłyszycie Państwo m.in. Mini uwerturę na kwintet dęty blaszany Witolda Lutosławskiego, Tryptyk na kwartet smyczkowy Aleksandra Tansmana oraz Koncert fortepianowy e-moll op.11 Fryderyka Chopina.

W roli solistki wystąpi pianistka Aleksandra Świgut, absolwentka m.in. Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureatka wielu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych oraz stypendystka Ministerstwa Kultury. Transmisja „Koncertu muzyki polskiej” w wykonaniu muzyków częstochowskich oraz utalentowanej, młodej pianistki rozpocznie się 20 listopada o godz. 19 na kanale YouTube Filharmonii Częstochowskiej.

ABK