Koncert noworoczny w Filharmonii

Fot. Filharmonia Częstochowska

Słynne chóry z oper i operetek w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej oraz chóru Collegium Cantorum pod kierownictwem Janusza Siadlaka to najnowsza muzyczna propozycja Filharmonii Częstochowskiej. „Koncert noworoczny” rozpocznie się 15 stycznia o godz. 19.00. Transmisja z wydarzenia dostępna będzie na kanale instytucji w serwisie YouTube.

Do wysłuchania koncertu zaprasza dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, Adam Klocek:

– Najpiękniejsze chóry operowe i operetkowe. Zabrzmią m.in.: operowe pieśni chóralne z „Traviaty” Verdi’ego, „Carmen” Bizeta oraz Moniuszkowskiego „Strasznego dworu”. Nie zabraknie najpopularniejszego, znakomitego i wzruszającego chóru z  trzeciego aktu opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego, czyli „Va, pensiero”. W części operetkowej królować będzie Johann Strauss syn i jego kompozycje znane z „Zemsty nietoperza” oraz „Barona cygańskiego”. Koncert noworoczny nie może obejść się też bez Straussowskiego walca i polki austriackiego kompozytora. Zapraszam serdecznie.

Muzyczne wydarzenie zapoczątkuje w Filharmonii Częstochowskiej noworoczny repertuar. O szczegółach mówi Janusz Siadak, dyrygent chóru Collegium Cantorum:

– Styczeń zaczynamy z radością. Pandemia nie sprzyja dobremu samopoczuciu, dlatego przygotowaliśmy dla melomanów wyjątkowy repertuar. Muzyka pomaga czuć się lepiej pomimo tych wszystkich okoliczności. Oprócz „Koncertu noworocznego” zaplanowanych mamy wiele wspaniałych występów.  

Wszystkie koncerty transmitowane są na kanale YouTube Filharmonii Częstochowskiej.

ABK

Fot. Filharmonia Częstochowska