Koncert z myślą o Bożym Miłosierdziu

Inauguracyjny koncert projektu „Zanurzam dłonie w Miłosierdzie” miał miejsce w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żarkach Letnisko.

To już druga odsłona inicjatywy zespołu Impast, zanurzonej w tematyce Bożej miłości do człowieka. Grupa wykonała zarówno nowe, jak i dobrze znane utwory, pochodzące z poprzedniego projektu. Koncert jest reaktywacją pomysłu z 2016 roku.

– To były pierwsze koncerty, w których prezentowaliśmy autorską muzykę i teksty. Poprzedni i obecny projekt są ku czci Bożego Miłosierdzia, stąd też dzień naszego występu nie jest przypadkowy. Koncerty w ramach tego projektu będziemy grać w kościołach, miejscach kultury i muzeach. Jednym z najbliższych będzie ten w Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II, który odbędzie się 11 czerwca – mówiła i zapraszała Aleksandra Kowalska, wokalistka i założycielka zespołu Impast.

Nowe utwory zaprezentowane podczas koncertu to szansa na wydanie płyty, której tematem będzie Boże Miłosierdzie. Jak dodaje wokalistka, materiałów i pomysłów na krążek jest jednak znacznie więcej.

– W głowie mam kilka płyt z różnych projektów. Bardzo byśmy chcieli zaprosić wszystkich jesienią na koncert promocyjny naszej pierwszej pełnometrażowej płyty (nasz pierwszy krążek to Maxi singel). Mamy nadzieję, że taką płytę uda się nam nagrać i to znacznie szybciej, niż tę obecną, gdzie wszystko rozciągnęło się w czasie ze względu na pandemię – dodała Aleksandra Kowalska.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Projekt został objęty też patronatem medialnym, m.in. przez Radio Fiat oraz portal czestochowskie24.pl.

BNO

 

Galeria: Artur Broncel/Studio Częstochowa

Skip to content