Koncert zespołu „Armonia” w częstochowskiej cerkwi

W sobotni wieczór 22 stycznia w Parafii Prawosławnej pw. Ikony Matki Boskiej Częstochowskiej odbył się koncert w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z okazji tego szczególnego okresu w częstochowskiej cerkwi wystąpił zespół prawosławny „Armonia” pochodzący z Białegostoku.

Oprócz występu przyjezdnych gości, w tym dniu zadebiutował również parafialny chór. O szczegółach sobotniego koncertu mówi ks. Marcin Bielawski, proboszcz parafii:

-Jest ogromną radością, kiedy to w naszej cerkwi prawosławnej, jedynej w Częstochowie mogliśmy przeżywać jeszcze radość sakramentalną jaką jest Boże Narodzenie poprzez koncert kolęd zespołu “Armonia”, który przyjechał do nas z Białegostoku. Chór zaprezentował utwory opowiadające o tym jak Chrystus się urodził. Oprócz tego był to też debiut naszego chóru parafialnego, który też wystąpił razem z zespołem “Armonią”. Nasz chór pokazał, że każdy może śpiewać, każdy może chwalić Boga.

Śpiew to piękny sposób wysławiania Boga. Po zakończonym koncercie ksiądz proboszcz nie ukrywał swojego zadowolenia z tego, że to właśnie w jego parafii odbył się taki koncert.

-Jak to czytamy w pismach świętych: kto śpiewa podwójnie się modli. Jako proboszcze jestem przeszczęśliwy, że ten koncert się odbył własnie u nas, w naszej świątyni, która zwieńczyła Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Częstochowie. Tutaj gdzie nasza prawosławna parafia jest parafią diasporalną.

„Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon (Mt 2,2)” – tak brzmi hasło trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który obchodzony jest w Kościele już po raz 114. Tydzień ten trwa od 18 do 25 stycznia.

Skip to content