Źródło: Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

Filharmonia Częstochowska przygotowała z okazji Dnia Dziecka specjalny koncert, który na pewno przypadnie do gustu naszym milusińskim.

Swoimi planami dzieli się dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, Adam Klocek:

Korzystamy z tego, że możemy organizować już koncerty z udziałem publiczności. Wciąż jest to 50%, nie mniej jednak bardzo nas to cieszy i w dniu dziecka, czyli 1 czerwca o godz. 19:00 zapraszamy serdecznie na koncert symfoniczny pt. „Najpiękniejsze piosenki z bajek dla dzieci”. Będą to zarówno przeboje produkcji Pixara, Disneya, jak i polskie seriale animowane. Te najbardziej znane, czyli Bolek i Lolek, Miś Colargol, również z filmu Akademia Pana Kleksa – Jak Rozmawiać Trzeba z Psem. No i najsłynniejsze przeboje disneyowskie, wszystkie te filmy długometrażowe, wspaniałe, animowane, które wszyscy znamy i kochamy. Myślę, że będzie bardzo bajkowo, bardzo kolorowo i dzieciaki będą miały tego dnia muzyczną ucztę.

Ciekawe, jak zabrzmi ścieżka dźwiękowa z Bolka i Lolka w wykonaniu orkiestry Filharmonii Częstochowskiej?

To są wszystko aranże na dużą orkiestrę symfoniczną. Myślę, że one brzmią bardzo dobrze. Część to jest aranżacja z mniejszych składów, ale na przykład te piosenki disneyowskie często również były instrumentowane na dużą orkiestrę symfoniczną, więc one będą brzmiały dość podobnie jak w oryginale.

W roli solistki wystąpi znakomita śląska wokalistka, Aga Smoleń. Wspomagać ją będzie tercet chórzystek z chóru Filharmonii Częstochowskiej. Na pewno warto się będzie wybrać z dzieciakami na ten koncert.

RG

Skip to content