Konkurs Literacki “Koniecznie Przeczytaj!”/ źródło: Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego, Facebook

Ruszył IV Powiatowy Konkurs Literacki pod nazwą: „Koniecznie przeczytaj!”. Organizatorem wydarzenie jest Powiat Częstochowski przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie. Samo zadanie polega na napisaniu przez uczestnika recenzji wybranej książki.

Konkurs literacki adresowany jest do mieszkańców powiatu częstochowskiego. Najważniejszym celem tej inicjatywy jest rozwijanie umiejętności literackich najmłodszych dzieci, młodzieży, ale także dorosłych. Więcej o konkursie mówi Sylwia Góra, specjalistka do spraw promocji Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie:

-IV Powiatowy Konkurs Literacki „Koniecznie przeczytaj!” to konkurs na recenzję wybranej książki. Jest on adresowany do wszystkich mieszkańców powiatu częstochowskiego. Recenzja ma być krótka, bo powinna zawierać maksymalnie dwie strony A4, do 3600 znaków. Prace można wysłać w wersji elektronicznej na mail promocja@biblioteka.czest.pl lub przesłać, bądź przynieść do biblioteki maszynopis w kopercie z podpisem: „IV Powiatowy Konkurs Literacki”. Konkurs trwa do 23 maja. Prace zbieramy już od 1 kwietnia. Zachęcamy, żeby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe. Najmłodszym uczestnikiem może zostać siedmiolatek. Z kolei starsze grono nie musi przejmować się górną granicą wiekową, gdyż jej nie ma. Konkurs daje możliwość zaistnienia ze swoją twórczością na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Częstochowie oraz Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Przewidziane są także nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych autorów prac w trzech kategoriach wiekowych:

-Mamy tutaj też trzy wiekowe kategorie. I, II i III miejsce będzie wybrane przez nasze jury w kategoriach wiekowych 7-13 lat, 14-18 lat i od 18 lat. Zapraszamy zarówno dzieciaki, młodzież, starszą młodzież i wszystkich dorosłych. Nie muszą być to książki nowe. Mają to być książki, które najbardziej się spodobały, bądź wręcz przeciwnie – zrobiły negatywne wrażenie, ale po prostu warto byłoby im poświęcić te dwie strony A4. Laureatom będą przyznane nagrody rzeczowe. Ze względu na sytuację epidemiczną będziemy się kontaktować indywidualnie z laureatami i dostarczać nagrody. Zapraszam serdecznie do przesyłania, jeżeli ktoś woli to przynoszenia nam swoich prac.

Należy pamiętać, że praca powinna być pracą własną, wcześniej niepublikowaną oraz nienagradzaną w konkursach literackich. Uczestnik zobowiązany jest dołączyć do niej wypełnioną wcześniej kartę zgłoszenia oraz oświadczenie, które można znaleźć na stronie internetowej częstochowskiej Biblioteki Publicznej.

VW

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content