Przyjdź, obejrzyj, kup lub wymień – każdy, kto posiada nieużywane już egzemplarze książek mógł przekazać je komuś innemu. W niedzielę 23 stycznia, w częstochowskim Klubie Politechnik odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Książkowanie”, którego organizatorami są Akademickie Centrum Kultury, Klub Politechnik oraz Antykwarnia Księgarnia „Niezależna” w Częstochowie.

„Książkowanie w Częstochowie”, czyli giełda starych i nowych książek, to wydarzenie skierowane do wszystkich zainteresowanych czytelnictwem. O szczegółach tego pomysłu mówi Zbigniew Biernacki, jeden z organizatorów wydarzenia:

-Jest to trzecie książkowanie. Chcemy w jakiś sposób uratować książki przed wyrzuceniem na makulaturę, na śmieci, do kontenerów czy po prostu oddanie je w nicość. Chcemy to zrobić w ten sposób, żeby ludzie, którzy mają zbędne książki mogli je tu przynieść i próbować je sprzedać.

Pomimo tego, że cykl spotkań dopiero nabiera rozpędu to już wzbudza zainteresowanie, ale jeszcze nie takie jakiego można by było oczekiwać. Tak wygląda to z perspektywy antykwariusza:

-Jest zainteresowanie. Sprzedających na razie jest więcej niż kupujących. Jest to ogólny trend. Wszyscy książki chcą sprzedać. Znam to z antykwariatu, na 10 osób wchodzących 7 chce sprzedać książki, a 3 kupić te, których akurat nie ma.

Wydarzenie odbywało się w godzinach od 10 do 14. Każdy kto dziś nie mógł być na tej ciekawej giełdzie, może to zmienić i udać się na kolejne zaplanowane spotkania. Najbliższe odbędzie się 3 kwietnia 2022 roku.

Skip to content