W sobotę 15 stycznia w parafii Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzisiejsze wydarzenie to tylko jedno z całego cyklu koncertów, który odbywa się w Częstochowie oraz całej diecezji.

O tej inicjatywie mówi ks. Michał Jędrzejski, asystent diecezjalny KSM oraz wikariusz parafii:

-Dzisiaj 15 stycznia wykonywaliśmy koncert kolęd i pastorałek w parafii pw. NMP w Częstochowie razem z młodzieżom KSM. W ten sposób uwielbialiśmy Pana Jezusa, wyznawaliśmy naszą wiarę, opowiadaliśmy przez kolędy piękną treść o zbawieniu. Cieszyliśmy się obecnością biskupa Andrzeja. Wyraziliśmy wielką wdzięczność księdzu proboszczowi i wszystkim parafianom.

W dzisiejszym koncercie uczestniczył bp Andrzej Przybylski, który po zakończeniu kolędowania nie krył swojego zadowolenia:

-Bardzo się cieszę, że młodzież z KSM, którzy mają w swoim charyzmacie podtrzymywanie tradycji kościelnych i ojczyźnianych, zmobilizowali się do tego, żeby przygotować taki cykl koncertów. Myślę, że walorem tego śpiewania i koncertu jest prostota. Kolędom nie jest potrzebna nowoczesność. One same w sobie mają klimat i przesłanie. To było dzisiaj czuć. Wierzę, że każdy kto będzie kiedyś słuchał kolęd, czy innych pieśni w wykonaniu tego chóru zrozumie dlaczego warto być przy Panu Bogu.

Wieczorne wystąpienie młodzieży podsumował proboszcz parafii, która była gospodarzem dzisiejszego wydarzenia – ks. Zbigniew Jeż:

-Mówi takie przysłowie, że nie wszystko co jest, jest złe. Mieliśmy dzisiaj okazję zobaczyć grupę młodzieży należącą do KSM, która śpiewała kolędy i niosła dobrą nowinę o narodzonym wszystkim. Ksiądz biskup powiedział o kolędzie, że kolędy to nie tylko tradycja, ale także przesłanie. Jako kapłani jesteśmy zadowoleni, że młodzież nosi w sobie to przesłanie i przekazuje je dalej dzieląc się z innymi ludźmi.

Na zakończenie wszystkim obecnym błogosławieństwa udzielił bp Andrzej Przybylski. Po przyjętym błogosławieństwie młodzież występująca udała się na wspólny posiłek. Następny zaplanowany koncert w ich wykonaniu już za tydzień w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Częstochowie.

fot. Radio Fiat
fot. Radio Fiat
fot. Radio Fiat
fot. Radio Fiat
fot. Radio Fiat
fot. Radio Fiat
Skip to content