Letni Jurajski Festiwal Muzyczny. Tym razem ponownie w Częstochowie

To już szósty koncert z cyklu Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego. Tym razem artyści powrócili na Stary Rynek do Częstochowy. Przed publicznością wystąpiło Jura Woodwinds Trio.

Jak sama nazwa wskazuje, tym razem publiczność miała okazję wsłuchać się w dźwięki drewnianych, dętych instrumentów. Zespół wystąpił w składzie: Wojciech Pompka (obój), Robert Gudaja (klarnet), Jan Wiśniowski (fagot). Więcej o granych tego wieczoru utworach oraz o występie mówi jego prowadzący, Dariusz Madejski:

– Kameralny skład trzech instrumentów zaprezentuje nam przeboje muzyki z różnych epok. Zaczynamy od Mozarta, by dojść do standardów muzyki jazzowej.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny zawitał na Stary Rynek do Częstochowy już wcześniej podczas pierwszego koncertu w cyklu. Jak mówił Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, taka lokalizacja sprzyja koncertowaniu:

– Rozmuzykowaliśmy Stary Rynek w Częstochowie, bo jako instytucja zainaugurowaliśmy to miejsce muzycznie. Amfiteatr, który tam powstał jest świetnym miejscem do tego typu wydarzeń.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny rozpoczął się 26 czerwca. Od tego dnia, co tydzień, muzycy z Filharmonii Częstochowskiej koncertują w różnych miejscach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Następny przystanek to Ogrodzieniec. Na tamtejszym zamku wystąpi Quattro Tromboni, czyli zespół złożony z czterech muzyków grających na puzonach. Początek koncertu w piątek 6 sierpnia o godz. 19.00. Patronat medialny nad całym cyklem festiwalu objęło Radio Fiat.

WB

Skip to content