Marcowy repertuar w Filharmonii

Koncert/fot. Filharmonia Częstochowska

Twórczość Beethovena i Mozarta, piosenki Seweryna Krajewskiego, chór oraz Koncert Dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych, to propozycje Filharmonii Częstochowskiej na marcowe wieczory. Repertuar będzie różnorodny, a pierwsze wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim płci pięknej.

– Przygotowaliśmy naprawdę ciekawy repertuar. Zapraszamy na trzy koncerty symfoniczne oraz występ wspaniałego chóru – mówi dyrektor instytucji Adam Klocek, zapraszając na muzyczne wydarzenia:

– 5 marca o godz. 19.00 zapraszamy na koncert pt. „Nie jesteś sama – Krajewski symfonicznie”. Chcemy przypomnieć piękne i wzruszające piosenki Seweryna Krajewskiego, którego wyjątkowa wrażliwość zapada w sercu na długo. Wszystko to w aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Do udziału w projekcie zaproszono wspaniałą solistkę Izę Połońską oraz Wojciecha Myrczka – laureata wielu wokalnych konkursów jazzowych w kraju i za granicą. 10 marca o godz. 19.00 zapraszamy na „Koncert bardzo na dęte”. Koncert kameralny, podczas którego zaprezentuje się grupa instrumentów dętych Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. Usłyszymy 3 marsze wojskowe Beethovena, Marsz turecki Michaela Haydna, a także Mozartowską Gran Partitę, czyli Serenadę B-dur. 12 marca o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Katedry Muzyki Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie (przekładany od grudnia 2020) z okazji obchodów 50-lecia uczelni. 18 marca zapraszamy na „Barwy liryki chóralnej”, czyli wieczór z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Ostatnia propozycja to Koncert Dyplomantów ZSM w Częstochowie, który odbędzie się 26 marca godz. 19.00.

Podczas trwania każdego koncertu melomani proszeni są o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego:

– Filharmonia udostępnia publiczności 50% miejsc na sali koncertowej. Wszystkich obowiązuje zasłonięcie nosa i ust maseczką, poddanie się bezdotykowemu badaniu temperatury, a także dezynfekcja rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu. Przed wejściem na salę należy też wypełnić stosowne oświadczenie.

Bilety na muzyczne wydarzenia w Filharmonii Częstochowskiej rezerwować można, dzwoniąc na numer 795-451-438.

ABK