Na scenie auli parafialnej kościoła św. Zygmunta po raz kolejny zagościli artyści. Tym razem była to grupa z Ogólnopolskiego Teatru William – Es, która wystawiła spektakl pt. „Maryja od Najświętszego Krzyża”.

Więcej o spektaklu mówi jego reżyser i jednocześnie odtwórczyni roli Marii De Mattias, Danuta Gołdon-Legler:

– Spektakl jest poświęcony Marii De Mattias, założycielce zgromadzenia sióstr adoratorek Krwi Chrystusa. Premiera spektaklu odbyła się na festiwalu Polonia Cantans 26 lipca we Wrocławiu. Muzykę do spektaklu napisał francuski kompozytor Georges Gondard.

Na scenie wystąpili Danuta Gołdon-Legler, Karolina Wolańska, Piotr Flisowski, Damian Jankowski i Robert Terenda. Przedstawienie opowiada historię Mari De Mattias:

– Spektakl opowiada życie i zmagania Marii De Mattias, które miała na swojej drodze, ponieważ była to kobieta bardzo postępowa, która nie bała głosić Chrystusa. Mimo, że była analfabetką, to zakładała różne zgromadzenia, przytułki dla kobiet i sierot.

Damian Jankowski opowiedział o swojej roli:

Najważniejszą rolę, którą gram to rola Jezusa. Polega na tym, żeby dawać ludziom poczucie bezpieczeństwa, miłości, tego, że nie są sami. Jezus wyciąga główną bohaterkę z grzechów, pomaga jej i wspiera ją w jej drodze. Jezus to jest piękna postać i zawsze chciałem ją zagrać.

Przedstawienie odbyło się 21 sierpnia w auli parafialnej kościoła św. Zygmunta w Częstochowie. Częstochowianie będą mieli kolejną okazję do obejrzenia spektaklu w kościele św. Brata Alberta 22 sierpnia o godz 16:20.

Skip to content