„Martwa natura w fotografii” – to tytuł konkursu ósmego międzynarodowego Salonu Fotograficznego, którego rozstrzygnięcie miało miejsce w sobotę, 15 grudnia w Miejskiej Galerii Sztuki. Jury dokonało oceny 280 prac nadesłanych na konkurs z kwalifikacją fotografii na wystawę oraz wyborem laureatów – mówi koordynatorka projektu Joanna Matyja.

Międzynarodowy Salon „Martwa natura w fotografii”, którego pierwsza edycja odbyła się w 2003 r., to to projekt, który przybliżając znany w sztuce motyw martwej natury, jednocześnie stara się dociec, w którą stronę zmierza ten nurt współczesnej fotografii. Pomysłodawcą i wieloletnim komisarzem Salonu jest artysta fotografik Janusz Mielczarek.

Wystawę można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki do 20 stycznia przyszłego roku.

PNP

 

 

 

dokonało

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content