Kolejny miesiąc roku już prawie za nami… Ale ważne jest to, co przed nami. Wśród codziennych aktywności warto zaplanować wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do zajrzenia w marcowy repertuar Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana oraz Teatru im. Adama Mickiewicza.
O propozycjach dla melomanów opowiada dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, Adam Klocek:
– 8 marca koncert na Dzień Kobiet, koncert w sali kameralnej połączony z pokazem mody i z lampką wina. Wystąpi sekstet męski Filharmonii Częstochowskiej, będzie muzyka rozrywkowa, trochę tanga. Później wspaniały pokaz mody w wykonaniu częstochowskich projektantów. Później dość duże wydarzenie, ponieważ we współpracy z Akademią Muzyczną imienia Krzysztofa Pendereckiego, organizujemy dwa koncerty. Pierwszy odbędzie się 10 marca w piątek, a drugi 12 marca w Filharmonii Krakowskiej. 16 marca z kolei Chór Filharmonii Częstochowskiej pod batutą nie swojego kierownika, a Włodzimierza Siedlika.
Filharmonia Częstochowska nie jest jedynym obiektem wartym odwiedzenia, Teatr im. Adama Mickiewicza ma do zaoferowania wiele interesujących spektakli. Więcej o teatralnym repertuarze mówi Katarzyna Szeląg z Działu Promocji:
– Marzec rozpoczniemy od klasyki, czyli od Szekspira i w tym wydaniu akurat Makbet w reżyserii Andrzeja Hibnera Ochodlo, z gościnnym udziałem Mateusza Urbańca oraz Anny Paliga i gościnnym udziałem Adama Machalicy. Weekend z rozrywką, czyli z Testosteronem w reżyserii Andrzeja Saramonowicza, na scenie nasi wspaniali mężczyźni, cały zespół aktorski. Później Ostra Jazda, przewidziana w Dzień Kobiet. 10 i 11 marca mamy gości na Dużej Scenie, gorąco zapraszamy na przedstawienie Madagaskar.
W marcu przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Jak zapowiada Dział Promocji w planach jest zwiedzanie kulis Teatru, ale również pod koniec miesiąca pojawi się na deskach teatru kolejna premiera:
– Końcówka marca, a właściwie ostatni dzień marca to przedpremierowy pokaz bardzo ważnego spektaklu – Kariera Nikodema Dyzmy, spektakl reżyseruje Gabriel Giecki. Ponad czasowy, świetna powieść, pamiętamy ekranizacje, pamiętamy serial z Romanem Wilhemim i mamy nadzieję, że rolę naszych aktorów, również przejdą do historii i widzowie będą się świetnie bawić.
Więcej informacji odnośnie repertuarów na stronach internetowych filharmonii oraz teatru.