Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów po raz ósmy

Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II w Częstochowie zaprasza wystawców, klientów oraz wszystkich zainteresowanych na VIII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów monet i medali. Spotkanie będzie połączone z giełdą pamiątek po św. Janie Pawle II, takich jak: monety, medale, znaczki pocztowe, książki, zdjęcia oraz widokówki.

W programie Zlotu, oprócz tradycyjnej giełdy kolekcjonerów, przewidziano szereg atrakcji i niespodzianek. Nie zabraknie również okolicznościowych wydawnictw.

– Zapraszamy 16 i 17 października. W sobotę od godz. 8:00 przywitamy wystawców, a od godz. 11:00 rozpocznie się oficjalne otwarcie Zlotu. O godz. 18:43, czyli w momencie wyboru Ojca Świętego na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku, rozpoczniemy koncert ku jego czci i pamięci. W pierwszej części tego koncertu wystąpi grupa Impast. W drugiej części usłyszymy pianino i skrzypce – powiedział Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II w Częstochowie.

Nie mniej atrakcji i ciekawostek przygotowanych dla kolekcjonerów, zbieraczy oraz wszystkich zainteresowanych zaplanowano również drugiego dnia Zlotu.

– Na drugi dzień Zlotu zapraszamy w niedzielę od godz. 10:00. Wtedy będzie inny datownik, którym można podbić kartki pocztowe oraz znaczki. Zaprezentujemy również znaczek oraz specjalny medal o średnicy 7 cm, które wydaliśmy z okazji Zlotu oraz na 10. rocznicę istnienia Muzeum – dodał dyrektor Muzeum.

Na Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów zapraszają również: Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej przy Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II, Antykwarnia „Niezależna”, częstochowski oddział Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego oraz częstochowski okręg Polskiego Związku Filatelistów.

BNO

Skip to content