Stowarzyszenie Fiori Musicali zaprasza do udziału w „Muzycznych Podróżach” po zabytkowych świątyniach na jurze krakowsko-częstochowskiej. Melomani usłyszą kompozycje znakomitych twórców minionych epok w wykonaniu wirtuozów skrzypiec i organów. Pierwszy koncert już 29 sierpnia.

Muzyczne Podróże to nowy projekt artystyczny, którego celem jest promocja muzyki organowej granej na żywo, szczególnie dla mieszkańców małych miejscowości województwa śląskiego. Pomysłodawcą cyklu artystycznych wydarzeń jest Tadeusz Barylski, prezes Stowarzyszenia Fiori Musicali:

– Pochodzę z Częstochowy, a rejon jurajski jest mi szczególnie bliski. Bardzo często jeździłem tam na różne weekendowe wyprawy. W ten sposób odkryłem wspaniałe kościoły, których wiele osób nie zna. Świątynie, które są unikatowymi zabytkami w skali kraju.

Repertuar będzie zróżnicowany, jednak stałym punktem będą utwory muzyki polskiej:

– Projekt zorganizowany jest przez moje stowarzyszenie przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. W repertuarze znajdą się kompozycje takich twórców jak Wojciech Kilar, Roman Dwornik, Feliksa Nowowiejskiego, Mariana Sawy oraz wielkie hity organowe Jana Sebastiana Bacha. Głównym wykonawcą wszystkich koncertów będę ja, jednak na 2 wydarzeniach czeka Państwa niespodzianka. Na skrzypcach zagrają Wojciech Rot oraz Aleksandra Tyrek. Wstęp jest bezpłatny. Na miejscu dowiedzą się też Państwo wielu ciekawych rzeczy dotyczących miejsc, w których odbędą się dane koncerty.

Pierwszy z koncertów odbędzie się 29 sierpnia o godz. 17.30 w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Na drugi organizatorzy zapraszają melomanów 4 września o godz. 18.00 do Kościoła Przemienienia Pańskiego w Ogrodzieńcu. Trzeci z zaplanowanych koncertów rozpocznie się natomiast 5 września o godz. 16.00 w Sanktuarium w Świętej Annie niedaleko Przyrowa. Ostatnią Muzyczną Podróżą będzie Kościół św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku o godz. 11.00.

Radio Fiat sprawuje nad koncertami patronat medialny.

ABK

Muzyczne Podróże, koncerty/fot. Stowarzyszenie Fiori Musicali
Skip to content