Niewielka miejscowość zatopiona wśród wapiennych ostańców Jury krakowsko-częstochowskiej to kolejny przystanek letniego festiwalu muzycznego. Filharmonicy zagrają na XIV-wiecznym zamku w Bobolicach, zbudowanym przez króla Kazimierza Wielkiego. Początek koncertu 24 lipca o godz. 19.00.

Zamek Bobolice stanowił element systemu obronnego jurajskich warowni, które chroniły zachodniej granicy królestwa od strony Śląska. Wraz z budowlą, w Bobolicach powstała osada zamieszkiwana przez rzemieślników, kupców i rolników. Pod zamkiem znajdowała się kuźnia, browar, gospoda oraz inne zabudowania gospodarcze. Na przestrzeni wieków Bobolice stały się charakterystycznym miejscem turystycznym, a od jutra – także filharmoniczną sceną muzyczną. Szczegóły repertuaru przybliża Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej:

– Kwartet 4 wiolonczel. Ja będę miał przyjemność również uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wystąpi koncertmistrz Filharmonii Częstochowski, Siergiej Rysanow, zastępca koncertmistrza Zofia Kulisiewicz oraz specjalny gość, który przyjedzie do nas z samego Rzymu. W dość sporym repertuarze znajdą się bardzo ładne i ciekawe aranżacje na 4 wiolonczele.

Koncerty z cyklu Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego to oryginalne łączenie różnorodnych w charakterze propozycji muzycznych. Tym razem, w Bobolicach usłyszymy bogate brzmienie muzyki pochodzącej z różnych epok:

– Od muzyki baroku poprzez XIX wiek. Skończymy na walcach Straussa i suicie m.in. z West Side Story Bernsteina. Program będzie dość lekki, a jednocześnie z brzmieniem 4 wiolonczel w zespole, co stanowi pewną rzadkość.

Koncert Four Cellos na zamku w Bobolicach rozpocznie się 24 lipca o godz. 19.00. Letni Jurajski Festiwal Muzyczny objęty jest patronatem medialnym Radia Fiat.

Skip to content