Trwają przygotowania do koncertów w wykonaniu Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum w trzech częstochowskich kościołach: p.w. św. Józefa, p.w. św. Barbary i Andrzeja Apostoła oraz p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w dniach 23-25 września 2019 r.

„Muzyka w Świątyniach” to wyjątkowa podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej. Każdy z koncertów – unikatowy i niepowtarzalny, przenosić będzie publiczność w świat historii, która namacalna jest we wnętrzach niezwykłych częstochowskich Świątyń. Chór wystąpi pod dyrekcją maestro Janusza Siadlaka:

Przepiękna przyszłość nas czeka, a w niej muzyczna uczta w poniedziałek, wtorek i środę. Nie będzie tylko muzyka, ale także historia tych kościołów. Jest to kolejna edycja wydarzenia, które w zeszłym roku cieszyło się dużym zainteresowaniem i mam nadzieję, że podobnie będzie i w tym roku. Zapraszamy serdecznie!

Historyczne prowadzenie zapewni dyrektor Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy dr. Juliusz Sętowski. Początek o godzinie 19.15. Wstęp wolny!

KF

Skip to content